Привіт усім!

Вас вітає Ксенія Сахацька


Ксенія Сахацька

Про деякі котячі таємниці

Всім відомо, що кошенята народжуються сліпими. 

Так трапляється тому, що на момент народження їхня сітківка ще не сформована. Повністю котячий зір формується через три місяці після народження. Що ж бачать коти по досягненні ними трьохмісячного віку?

Серед домашніх тварин киці мають найбільші очі відносно розмірів тіла. Тому їх зір відрізняється не лише гостротою, а ще й широтою огляду. Поле зору котів складає 270є, тоді як поле зору людини – лише 180є. Крім того, рухливість голови цих тварин забезпечує їм повний круговий огляд, тому вони завжди готові відбити неочікуваний напад.

Очі кицьок розташовані на голові так, що вони обидва дивляться в одному напрямку, тому, як і більшість хижаків, коти мають стереоскопічний зір, який дозволяє точно оцінювати відстань до предмета спостереження. Тим не менше, здатність фокусуватися в котів удвічі менша, ніж у людини. Тому нерухомі та близько розташовані предмети вони сприймають гірше, ніж рухомі.

Киці вміють розрізняти кольори, та в порівнянні з людиною, сприйняття кольору в них менш контрастне та яскраве. Крім того, наші милі хижаки не розрізняють червоного.

При яскравому світлі киці також бачать гірше, ніж ми. Це спричинене тим, що їхні очі не переносять прямих сонячних променів. Тварини захищаються від них, зменшуючи отвір зіниці до розмірів ледь помітної вертикальної шпаринки, яка пропускає потрібну кількість світла. Це явище добре відоме кожному власникові маленького хижака. Подібний принцип використовується в фотообєктиві, в якому спеціальна діафрагма регулює вхідний отвір в залежності від освітлення обєкта зображення.

Коти чудово бачать при слабкому світлі (наприклад, при світлі зірок або далеких ліхтарів). Така здатність котячого зору зумовлена тим, що за сітківкою їх очей знаходиться особливий шар – тапетум, яке відбиває додаткове світло від зовнішніх джерел на сітківку. Завдяки цьому механізму світлочутливість котячого ока в сім разів вища, ніж у людини. Саме завдяки тапетуму котячі очі в темноті «світяться», а також змінюють колір при фотографуванні зі спалахом.

Всупереч помилковій думці, в абсолютній темряві коти бачити не можуть. Але тоді вони пускають у хід інший свій «інструмент» - вуса. Це знаряддя не лише додає кицям краси, а ще й виконує роль детектора напрямку повітряних потоків. Кожен твердий обєкт, до якого підходить тварина, трохи змінює напрям потоків повітря. Це  киця миттєво вловлює своїми вусиками й оминає предмет, навіть не торкаючись його.

Такий «високочутливий пристрій» допомагає маленьким мисливцям полювати в повній темряві. Вуса в цьому випадку виконують роль «системи наводки». Їх кінчики «зчитують» детальну інформацію про форму тіла жертви. Завдяки їх чутливості, киця може протягом долі секунди визначити положення гризуна та нанести смертельний укус в потилицю.

На фотографіях котів, які несуть в зубах щойно впольовану мишу, видно, що вуса хижака буквально обвивають тіло здобичі, продовжуючи «зчитувати» та передавати інформацію про найменший порух, на випадок, якщо жертва ще жива.

 

 

Джерела:

”Catwatching” By Desmond Morris

http://zoofile.com.ua

http://ru.vikipedia.org

 

 Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 8

Эх, згадав свого котика... Гарний був.

А де дівся?

В черговий раз випав з балкону і... зник. Раніше падав удень, швидко помічали пропажу і знаходили. Та на цей раз то було вночі.

Шкода. У мене попередній кіт також зник, але він не випав, а пішов погуляти й не повернувся. Зараз у мене росте кошеня. Дуже переживаю, щоби з ним щось подібне не трапилось.

ех, згадала свою кицю... хороша таа була...

А де вона тепер?

випала з 11 поверху :((((((((((((((((((((((((((((((((((((

Сумно. В мене теж багато котів падало, але я живу на 5-му...


 Мои фотоальбомы

Мои фотоальбомы


Мой хомяк

Волшебный шар

Мітки

Календар
Июнь
ПнВтСрЧтПтСбВск
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
ОБОЗ.ua