Привіт усім!

Вас вітає Ксенія Сахацька


Ксенія Сахацька

Міткифен-шуй

Фен-шуй домашніх тварин (осмислення китайської філософії слов'нським розумом)

Останнім часом в наш лексикон потрапило дивне китайське слово «фен-шуй». І що воно таке, що всі про нього пишуть? 

Це словосполучення перекладається з китайської, як «вітер-вода». А сама наука являє собою давнє китайське вчення про енергетичну взаємодію людини з навколишнім світом. Завдання фен-шуй полягає у тому, щоби створити навколо людини умови, які дозволять енергіям достатку та успіху безперешкодно приходити в її життя.

Ця східна філософія навчає, як правильно оформити свій інтерєр, і як треба себе поводити, щоби успіх завжди був на нашому боці. Про домашніх тварин у майстрів фен-шуй також є своя думка. Можливо, в дечому ми з ними не погодимось, але цікаво знати, що китайські філософи думають про наших улюбленців.

Енергія янь

Згідно з наукою фен-шуй енергія буває двох видів: активна – янь і статична – інь. Східні філософи радять нам дотримуватись рівноваги в цих двох видах енергії. Тобто, якщо у Вас вже є меблі (статична енергія), то варто завести ще й тварин. Саме цю пораду я зустріла першою в статті «Сім кроків до гармонії» (eremont.com.ua).

 Отже, тварини приносять активну янську енергетику в приміщення та життя господарів.  Проте, на думку майстрів фен-шуй, далеко не кожна тварина позитивно впливає на мешканців оселі.

Кішка-екстрасенс

            Філософія фен-шуй виділяє чотирьох священних тварин, які позначають чотири сторони світу. Один із них – тигр. Він вважається захисником від злих духів та символізує неабияку силу та міць. У вищезгаданій статті я навіть зустріла пораду придбати собі тигра заради гармонії. Але мабуть майстри фен-шуй здогадалися, що не в кожного їх послідовника вистачить на це сміливості, тому на перше місце серед «корисних» тварин поставили звичайного кота. Далі цитую:

Найбільш явним провідником космічної енергії є кішка. Зовнішній спокій поєднується з обережністю та постійною готовністю захистити себе та своє середовище. Жодного руху киця не робить без причини. Кожний її крок сповнений особливим змістом. Вона постійно слідкує за порядком у домі, шукає, де треба очистити простір(мабуть тому коти полюбляють мітити територію – прим. авт.), кого з членів родини необхідно підтримати та захистити. Ця тваринка може бачити примари, відчувати магнітні поля та коливання землі. Вона вміє спілкуватися з людиною телепатично, навіть на великих відстанях. Отже, поза всякими сумнівами, коти – чудові екстрасенси. Вони можуть легко справитися з істотами з астрального світу та захистити свого власника від негативної енергії, а також відвести від родини лихо та, навіть, вберегти господаря від смерті.

Неможна ображати чи карати кота без причини. Той, хто вдарить кота без вини, обовязково одержить травму.

Будь-який кіт, чи то Ваш домашній улюбленець, чи простий вуличний пройдисвіт, намагається зняти негатив та попередити людину про щось. Якщо киця перебігла дорогу у напрямку від Вас, то можете сміливо продовжувати свій шлях, вона повністю відвела від Вас лихо. Якщо це була сіра киця, то вона врятувала Вас від втрати якоїсь речі, якщо барвиста – від втрати грошей, біла – від смерті, а чорна – від чарів. А от якщо киця перебігла дорогу в напрямку до Вас, то краще зупиніться, куди б Ви не збиралися. Бо це означатиме, що кішка не змогла повністю Вас захистити, а лише попередила.

Цікаво, а що робити, якщо киця перебігла дорогу рівно поперек, як переважно і буває? Поки будеш думати, йти далі чи ні, можна запізнитися на роботу!

Що стосується квартири, то на думку китайських філософів, там кіт повинен бути один. Якщо Ви тримаєте двох котів, стверджують вони, то жодного астрального чи енергетичного захисту від них не чекайте, бо вони будуть зайняті лише собою. А самим котам удвох, мабуть, веселіше. По-перше, бавитися разом надзвичайно цікаво, а, по-друге, не доведеться віддавати господареві свою енергію та здоровя.

Собак китайці люблять лише на тарілці

Собаки ж до священних тварин у Китаї аж ніяк не належать. Майстри фен-шуй вважають, що ці тварини спілкуються на ментальному рівні і мають здатність навязувати свої думки людині поза її волею. Крім того, вони можуть передавати господарям свій характер. Отже, виявляється, це не ми виховуємо свого собаку, а він нас. Але найстрашніше те, що Ваш песик може проклясти Вас, якщо буде надто злий або роздратований. Тому східні філософи радять тримати своїх чотириногих друзів в коридорі або на кухні, щоби вони були зайняті охороною, а не навязуванням господарям своїх думок. Проте не поспішайте сприймати свого улюбленця, як злісного гіпнотизера. Навіть собаки виявилися чимось корисні у науці фен-шуй. А саме, якщо Ваші вихованці люблять Вас, вони якимось дивовижним чином допомагають збуватися Вашим бажанням. Також китайські мудреці радять завести собаку тим, хто не впевнений у своїх силах.

А от, що стосується злих духів, то тут у песиків уже зовсім погана ситуація. Виявляється, вони, на відміну від котів, бояться нечисті. Тому захистити Вас не зможуть, хіба лише попередити. Отже, якщо Ваш собака раптом без причини злякався, заховався і тремтить, знайте, що тепер Ваша черга захищати його. Правда, майстри фен-шуй попереджають, що злий дух може вселитися в самого собаку, і тоді вже Вам доведеться захищатися. Особливо, якщо песик чорного кольору (пощастило моїй чорній таксі, що я не забобонна).

Стосовно поєднання, коти та собаки чудово можуть жити разом як з енергетичної, так і з фізіологічної точки зору. Головне, щоби їхні території були розділені.

Птахи – генератори інформаційного поля

Птахам майстри фен-шуй відводять досить важливу роль, називаючи їх генераторами інформації. Тобто, якщо Ви живете усамітнено десь в сільській місцевості, обовязково заведіть сороку, яка би на хвості приносила всі новини. А от в місті, де є кабельне телебачення та Інтернет, птахів краще не заводити, радять нам китайські друзі. Адже інформації і так забагато, а надмірне спілкування з якоюсь папужкою зробить Вас нерозумними, балакучими, неслухняними та надзвичайно гордими.

Також східні філософи не радять нам поєднувати в одному помешканні птахів з собаками або котами. І справа не в тому, що киця полюватиме на пернатих. Птахи здатні зруйнувати енергетичний захист, що створюють ці тварини. А от з рибками чи земноводними пташок можна поєднувати, тільки Вам це загрожуватиме психічним перенапруженням.

Рибки приносять гармонію

Рибки у філософії фен-шуй займають дуже важливе місце. Вчителі цієї теорії вважають їх чудовим засобом гармонізації простору. Мовляв, ці істоти не лише створюють гармонійну атмосферу в приміщенні, а ще й підсилюють енергетику людини. Акваріум з рибками розглядається, як важлива частина інтерєра і могутній засіб фен-шуй. Але перед тим, як встановлювати його в оселі, треба порадитися з майстром. Адже неправильно розташований акваріум не лише не притягуватиме гроші у Ваш дім, а ще й сприятиме їх втраті.

Табу на гризунів

До гризунів у китайців, чомусь дуже специфічне ставлення. Вони вважають, що ці тваринки гальмують як духовний, так і матеріальний ріст своїх господарів, схиляючи їх займатися лише домашнім господарством. Не знаю, як Ви вважаєте, але про себе можу сказати, що хоча моя морська свинка порівняла під свій ріст всі шпалери і влаштувала під бабциним ліжком туалет, я анітрохи не стала займатися домашнім господарством більше, ніж звичайно.

Черепахи стимулюють рух уперед?

А от черепаху майстри фен-шуй також вважають священною твариною. Вони приписують їй здатність створювати в оселі затишок, спокій та наповнювати господарів енергією мудрості і неухильного руху вперед. Дивна характеристика черепахи, як на мене.

Не бажаєте черепаху – заведіть жабу!

Цю тварину китайські філософи також рекомендують заводити задля захисту від негативних впливів.

Висновки

Не знаю, як Вам, а мені важко зрозуміти, чим рибки, черепаха чи жаба кращі від собаки або навіть хомячка. Але з цією останньою порадою фен-шуй важко не погодитись:

Важливо памятати, що до вибору чотириногого вихованця треба ставитися дуже серйозно. Важливо, щоби тваринка приносила Вам естетичне задоволення; крім того, у помешканні має бути достатньо місця для її розташування, і Ви обовязково повинні приділяти їй достатньо уваги. Навчіться спілкуватися зі своїм маленьким другом, і він не лише захистить Вас, а й принесе гармонію у Ваше буденне життя.

 

Джерела:

www.gestia.com.ua

eremont.com.ua

www.fscc.com.ua

fenshuys.comРекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 8

Отличная статья!!! Всё ты меня убедила )) заведу котика и собачку. Побольше пиши таких статеек!

У меня как раз есть такая парочка. Обязательно еще о них напишу и размещу фотки.

Рекомендовал эту запись

Потому что интерестно и полезно)

Спасибо!

Незачто. Мне действительно понравилась твоя статья

Мне очень приятно. Я написала ее для журнала "Пес&ko".

У меня, например, две кошки....Они и защищают, и общаются и обои, кстати говоря, дерут....Но все равно я их очень люблю....И считаю, что домашние животные делают людей добрее...

Я полностью с этим согласна. Философию фен-шуй я во многом не разделяю. Я написала статью, потому что был заказ. Но в ней я выразила и свое отношение к делу. Я, например, не считаю, что моя собака плохо на меня влияет или что грызуны заставляют нас думать только о земном. Я просто обожаю животных.


 Мои фотоальбомы

Мои фотоальбомы


Мой хомяк

Волшебный шар

Мітки

Календар
Июнь
ПнВтСрЧтПтСбВск
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
ОБОЗ.ua